Karneool

Karneool

Karneool kuulub kvartsiliste kivide gruppi. Oma värvuselt võib karneool olla punane, roosa, pruun, oranž, pruunikaspunane, oranžikaspunane. Karneooli leidub Indias, Inglismaal, Euroopas, Peruus.

Karneooli peetakse elujõu taastajaks ja abieluõnne sümboliks, kivi sümboliseerib seksuaalsust ja kirglikku armastust. Kivi õpetab meile asjadest rõõmu tundma, ergutab meie loovust, lisab optimismi, toetab meid meie ideede ja plaanide teostamisel. Kivi on suurepärane elujõu ja motivatsiooni taastaja ning loovuse ergutaja . Karneool toetab meid ja aitab teha positiivseid otsuseid ja valikuid, suurendab meie eneseusaldust, edendab meie positiivseid eluvalikuid, annab meile julgust, aitab usaldada iseennast ja kaitseb meid langemast negatiivsete mõtete võimu alla, annab meile optimismi ja suurendab vastupidavust, suurendab eneseusaldust ning mõjub meile rahustavalt, annab meile julgust kuulata ja usaldada oma sisehäält, aitab üle saada negatiivsetest olukordadest, suurendab meie analüüsivõimet. Karneool aitab meid igat sorti ahistamisest vabanemisel. Usutakse ka, et kivi motiveerib meid edule oma äriettevõtmistes.

Karneoolil on erakordne võime puhastada teisi kive.

Usutakse ja arvatakse, et kivi mõjub hästi kilpnäärmele, soodustab ning ergutab ainevahetust, leevendab vaevusi soolestikus, puhastab verd, neere, maksa ja põit, alandab kõrget vererõhku, ergutab vereloomet. Uskumuste kohaselt kivi leevendab ka reumaatilisi vaevusi, närvivalu ja depressiooni, tugevdab silmi, aitab säilitada naha nooruslikkust.

Karneooli tuleb puhastada paar korda kuus voolava vee all ja siis laadida päikese käes kuid mitte pikka aega, sest pika valguse käes viibimse tulemusena võib kivi värvus tuhmuda või hoopis kaduda.

Share:

Jaak Nikolsnon