Lasuriit

Lasuriit

Lasuriit ehk lapis lazuli on oma värvuselt rohekas- või tumesinine violetsete varjunditega, kuldsete täppidega läbipaistmatu kivi. Põhilised leiukohad on Venemaal (Baikali järve ääres), Afganistaanis, Itaalias, Egiptuses ja Tšiilis.

Kivi sügavsinise värvi tõttu on teda peetud läbi aegade võimu, tarkuse, tasakaalu ja meelerahu sümboliks, valitsjate kiviks.
Kivi annab meile meelerahu ja tasakaalu, soodustab meie vaimset arengut, suurendab meie meele jõudu ja tundlikkust. Kivi aitab meil paremini mõista ja lahendada meie alateadvusesse jäänud probleeme, aitab meil säilitada meie otsusekindluse, aitab meil vabaneda enda vanedest mõttemallidest, hirmudest ja pingetest. Kivi annab julgust meie unistuste teostamiseks, suurendab meie eneseteadlikkust ja eneseväljendust, annab meilie meelerahu ja tasakaalu elus, tugevdab meie loovust. Lasuriit tunneb ära psüühilise ründe, blokeerib selle ja suunab tagasi sinna kust ta tuli. Kivi on tugev mõtete võimendaja ja aitab meid silmistsi seistes tõega ning omastada seda mis see tõde meile õpetab. Kivi tuntakse ka kui armastust, sõprust ja õnne soosivat kivi, ta seob suhteid armastuses ja sõpruses ning aitab ja toetab meid enda emotsioonide ja tunnete väljendamises.
Usutakse, et kivil on palju tervendavaid ja puhastavaid omadusi, ta mõjub meile rahustavalt ja stressi leevendavalt, luues sügava rahuseisundi.

Arvatakse ja usutakse, et lasuriit leevendab nahalööbeid, vähendab valusid ja turseid, vaigistab krampe, alandab palavikku, soodustab kopsude, vereringe ja lümfisõlmede talitust. Samuti usutakse, et kivialandab vererõhku, ravib verehaigusi, vaigistab pea- ja närvivalusid, ravib lühinägelikkust ning leevendab menstruatsioonivaevusi.

Lasuriiti tuleb puhastada korra nädalas sooja veega või kuivas meresoolas ja laadida päikese käes kuid mitte pikaajaliselt. Kivi tuleb kaitsta järskude temeperatuuri muutuste eest.

Share:

Jaak Nikolsnon