Tsitriin

tsitriin

Tsitriin on kollakat tooni kvartskristall, tema värvus võib olla sidrunkollasest, kollakasoranžist kuni kuldpruunini. Looduslikku tsitriini leidub väga harva, sageli müüakse tsitriini nime all kuumtöödeldud ametüsti. Suuremad leiukohad on Ameerika Ühendriikides, Inglismaal, Venemaal, Brasiilias.

Tsitriini peetakse tugevaks kiviks, ta vahendab jõudu ja keskendumist, ta on võimas puhastaja ja uuendaja, ta tõmbab ligi õigeid inimesi ja võimalusi. Tsitriin annab meile energiat ning arendab meie loovust, ta neelab ja maandab negatiivset energiat, tõstab meie enesehinnangut ja eneseusaldust ning aitab meis kõrvaldada hävitavad kalduvused. Kivi peetakse elurõõmu kiviks, ta vabastab meid negatiivsusest, annab märku meie keha tasakaalu rikkumistest, hälvetest ning aktiviseerib meie organismi parandava energiavoo. Tsitriin toidab meie sisemist rahu, võimaldades tarkusel esile tulla, aitab sul informatsiooni läbi töötada, olukordi analüüsida ning neid positiivses suunas juhtida. Ta aitab meil oma nägemusi ellu viia, ta on suureks toeks kui meil on asjades selgusetus, ta toetab meid depreseiivsetel, kurbadel hetkedel, aitab närvilistel aegadel, aitab hirmusest ja foobiatest vabanemisel. Kivi parandab inimestevahelisi suhteid ja sidemeid ning aitab meid elus vajaliku teabe ja informatsiooni leidmisel. Kivi on toeks suhtlemisel ja aitab oma kandjal luua ja parandada suhteid teiste inimestega, aitab sul oma mõtted panna sõnadesse, õpetab meid ennast avaldama ning aitab neid väljendada. Tsitriin aitab kui su elus on midagi uut, ta aitab sul uut omaks võtta ja toetab sind uute oludega kohanemisel. Tsitriin arendab sinus positiivset suhtumist ja aitab sul vaadata optimistlikult tulevikku, et sa ei jääks rippuma enda mineviku külge. Kivi innustab meid uurima iga uut ja võimalikku lähenemisteed, et leida endale parim lahendus. Kivi toetab sind ja aitab sul saavutada oma eesmärke. Tsitriini peetakse ka küllusekiviks, külluse ligitõmbajaks, ta tõmbab ligi rikkust, edu ja kõiki häid asju. Tsitriin innustab meid jagama teistega kõike seda mis meil on.

Usutakse ja arvatakse, et tsitriin on hea kaaslane depressioonide, rahutuse ja närvilisuse korral. Usutakse, et kivi leevendab ainevahetuse häiretest ja diabeedist tingitud vaevusi, tugevdab meie immuunsüsteemi, soolestiku tegevust, kiirendab ja parandab meie seedimist, leevendab kõhukinnisust,tugevdab südant, vereringet, aitab silmaprobleemide korral, tasakaalustab kilpnääret, soodustab meie kehast mürkide eemaldumist, seega on hea neerudele ja maksale. Tsitriinil on soojendav mõju ja see tugevdab meie närve.

Tsitriin on kivi mida pole vaja eriti puhastada, Kuid kui sa siiski soovid seda teha, siis puhasta kivi paar korda kuus voolava vee all ja seejärel asetada päikese kätte laadima.

Share:

Jaak Nikolsnon