Oonüks

oonüks

Oonüks on must ahhaat, ta võib olla ka hall, pruun, sinine, punane või valgete joontega, väga vastupidav kivi.Suuremad leiukohad on Itaalias, Mehhikos, Venemaal, Indias.

Oonüksit peetakse võitjate ja juhtide kiviks, ta on jõuduandev kivi, kivi annab tuge raskete olukordade ja suure stressi puhul. Samuti peetakse kivi õnne ja edu sümboliks. Oonüks muudab enda kandja olemise turvaliseks ja kaitstuks ning kaisteb teda negatiivsete mõtete ja mõjutuste eest. Annab oma kandjale jõudu ja tugevust, et jääda kindlaks oma eesmärkidele. Kivi muudab negatiivse positiivseks, tõmbab ligi positiivsust, annab jõudu, tugevdab püsidust ning elujõudu, leevendab hirme ja muresid ning aitab neist vabanemisel, tugevdab sõprussuhteid, kartmatust ning ka sõltumatust teistest. Suurendab õnne ja rõõmu meie igapäevastes toimingutes, annab meile võime targalt teha otsuseid ning kaitseb abieluõnne. Usutakse ka, et kivi aitab karmavõlgade puhul. Kandes oonüksit, pakub ta sulle võimalust võtta enda kätte oma saatuse juhtimine ning aitab sul vabaneda ja üle saada ära elanud suhtest. Usutakse ka, et kivi kannab ja hoiab endas mälestusi kandjaga juhtunud sündmustest.

Oonüksit seostatakse ka võiduga aja üle, seetõttu usutakse, et ta pikendab eluiga ning teda kasutatakse noorenemiskuuridel.

Usutakse ja arvatakse, et oonüks on kasulik meie hammastele ning luudele, parandab meie kuulmist, leevendab kõrvavalusid, soodustab vereringet, tugevdab meie nahka ning küüsi, aitab juuste väljalangemise korral, kiirendab ja toetab operatsiooni järgsel perioodil meie organismi taastumist, hoiab eemale tüsistused. Usutakse, et kivi on soodne ka südame- neeru- pörna- ja närvitalitustele. Uskumuste kohaselt aitab kivi oma kandjal haigustest üle saada.

Oonüksit tuleb puhastada kord nädalas voolava vee all, soovi korral võid kord kuus kivi panna mulda, et ta oma ilu taastaks.

Share:

Jaak Nikolsnon