Aventuriin

Aventuriin

Aventuriin on läbipaistmatu või läbikumav kollane, kollakasoranz, hallikasroheline, punakaspruun, sinine, hele- ja tumeroheline kivi sätendava helgiga. Suuremad leiukohad on Brasiilias, Itaalias, Venemaal, Indias.

Avanturiin on võimas jõukuse kivi ning hea hoolitseja meie keha eest. Kivi aitab meid vabaneda halbadest ja kahjulikest emotsioonidest, mõtetest ning tunnetes, mis põhjustavad meile kehas pingeid ja probleeme, aitab probleemide puhul ära tunda probleemidest vabanemiseks alternatiivsed võimalused. Kivi soodustab meil head üldist enesetunnet. Kivi tugevdab meie positiivset eluhoiakut ja kujutlusvõimet. Aventuriin annab meile sisemist tasakaalukust ja rahu, rõõmsat meelt, annab meile kannatlikkust, tugevdab meie otsustusvõimet ja liidriomadusi, soodustab sihikindlust, suurendab loovust ja ergutab taju, leevendab viha ja ärritust. Aventuriin on hea väljaspoolt tuleva stressi kaitsja.

Oranz aventuriin annab meile jõudu ja tasakaalustab meie tundeid, aitab ellu ja oma võimalustesse positiivselt suhtuda, toetab uusi algusi.

Roheline aventuriin tervendab ja hoolitseb meie füüsilise keha eest nagu ka enamus rohelisi kive, tasakaalustab siseelundite talitust ja suurendab rakkude võnkesadedust meie kehas. Rahustab ja värskendab meie närvisüsteemi, kaitseb meie südant, tagab meile üldise heaolu ja emotsionaalse rahu.

Sinine aventuriin on võimas vaimne ravitseja.

Usutakse ja arvatakse, et aventuriinil on hea põletikuvastane mõju, sellest on abi ekseemide, ebapuhta naha, akne, nahaallergiate korral. Usutakse, et kivi on ka hea ravitseja silmahaiguste, juuste väljalangemise ja kõõma puhul, aitab südame piirkonna probleemide korral, tervendab meie närvisüsteemi, tasakaalustab vererõhku ja ergutab ainevahetust, alandab kolesteroolitaset, leevendab migreenpeavalusid.

Aventuriini tuleks paar korda kuus puhastada voolava vee all ja laadida päikese käes.

Share:

Jaak Nikolsnon