Obsidiaan

Obsidiaan

Obsidiaan on läikiv läbipaistmatu must, pruun, sinine, mustjaspunane, rohekas või pruun ränihapperohke vulkaaniline klaas. Obsidiaani leiukohad on kõikjal maailmas.

Obsidiaan on muutumise ja uuestisünni kivi, temast kiirgab elujõudu ja soojust ning tema toime on kiire ja võimas. Obsidiaan sunnib meid enda hirmudele ja negatiivsetele tunnetele otsa vaatama, et me tunnistaksime neid endale ja võtaksime nad enda teadvusesse. Ta annab meile võimaluse leida iseennast ja annab meile võimaluse iseendaga kohtumiseks ning õpetab meile, et valgusel ja pimedusel on üks algallikas. Obsidiaan toob esile kõik meie nõrkused ja vead, mis meid jõuetuks muudavad, samas aitab ta meil neid mõista, neist üle saada ning oma probleemidele lahendusi leida, annab meile sügava hingelise tervenemise. Obsidiaan moodustab tugeva kaitsekilbi ning kaitseb meid negatiivsete energiate eest, blokeerib psühhilised rünnakud. Ta aitab meil saavutada meeleselgust ja aitab meil vabaneda ahistavatest tõekspidamistest. Ta soodustab meie keskendumivõimet, toob selgust meie meeltesse, vabastab meid segadusest ja piiravatest uskumustest, õpetab meid vabanema oma isekusest, vabastab meie keha kasutuks muutunud energiast, vihast ja kurbusest.

Lumiobsidiaan on puhtuse kivi, annab tasakaalu meie meelele, vaimule ja kehale. Ta aitab meil äratunda oma vale “mõtlemise” ja stessi tekitavad põhjused, aitab suunata õigetele mõtetele. Toob esile meie allasurutud mõtted ja aitab nendega silmitsi seista, aitab meil mõista tõde. Samas mõjub ta meile rahustavalt, õpetab meid mõistma ja hindama nii vigu kui ka edu.

Mahagonobsidiaan on maandav ja kaitsev kivi, annab jõudu meile rasketel aegadel, kõrvaldab energiablokeeringud, tugevdab meie aurat, stimuleerib meie arengut kõigil tasanditel. Samuti nagu lumiobsidiaan toob ta esile meie allasurutud mõtted ning aitab meil nendega silmitsi seista. Aitab meil mõista tõde.

Must obsidiaan on väga võimas ja loov kivi. Lisaks obsidiaani üldistele omadustele tõrjub eemale needused, tõmbab kehast välja kõik negatiivsuse. Ta sunnib meid silmistsi olema tõelise endaga, tuues pinnale kõik sügavamad hirmud ja võib neid isegi võimendada selleks, et sa saaksid need täielikult ära tunda ja saaksid neist vabaneda. Kivi sunnib meid näkku vaatama oma tõelisele minale, toob pinnale kõik meie varjus olevad omadused. Samas aitab ta meil suurendada enesekontrolli. Must obsidiaan on ka kaitsev kivi, ta tõukab meist eemale kõik negatiivse.

Usutakse ja arvatakse, et obsidiaani suurmin tervislik omadus on see, et kivi aitab mõista haiguste ja haigusseisundite põhjuseid. Usutakse, et obsidiaan kaitseb maohaavandite tekke eest, uuendab rakkude teket, soodustab ainevahetust, ergutab vereringet, leevendab nakkusi ja põletikke, tugevdab lülisammast ja luid, leevendab liigeseprobleeme.

Obsidiaani tuleb puhasatada voolava vee all. Kui kasutate kivi energeetilise puhastamise eesmärgil, siis tuleb teda puhastada voolava vee all peale igakordset kasutamist.

Share:

Jaak Nikolsnon