Krüsokolla

Krüsokolla

Krüsokolla on läbipaistmatu rohekas, sinakas kivi, segu türkiissinisest, pruunist ja smaragdrohelisest. Krüsokollat peetakse üheks paremaks raviomadustega kiviks, tema energia harmoneerub hästi inimese teadvusega ning võimendab meis sisemise nägemise võimet.

Krüsokollat peetakse naiste kiviks, tal on naiselik energia, ta kiirgab endast emalikku ja naiselikku energiat. Ta on rahulik ja toetav kivi, rahustab, aitab meil vabaneda kurbusest, aitab meis vähendada viha ja ärritust, tugevdab enesetedlikkust ja sisemist tasakaalu, suurendab eneseväljandusoskust ja sallivust kõige ümbritseva suhtes, suurendab ja inspireerib meie loovust, tõmbab meist välja negatiivsust ja annab motivatsiooni selle puudumisel, aitab vähendada vaimseid pingeid. Krüsokolla aitab meil endast anda välja armastust, tarkust ja hoolivust soovimata midagi vastu saada. Kivi muudab oma kandja tundlikumaks, seega sobib kivi nii naistele kui ka meestele kes soovivad oma tundeid paremini väljendada ja saada paremat ühendust oma naislikuma poolega. Kivi aitab meil teadvustada varjatud tundeid ja hirme ning mineviku ja oleviku meele tasandil ühendada. Kivi tervendab südamevalu ning suurendab võimet armastada. Samuti annab kivi meile võime vasturääkivusi mõista ja andestada eksimusi. Krüsokollat peetakse ka rahukiviks, ta vaigistab ja rahustab meis liialt tugevaid emotsioone. Ta aitab vabaneda põhjendamatust hirmust, vihast, kurbusest. Kivi ravib südamevalu ja suurendab armastamisvõimet.

Usutakse, et krüsokolla soodustab selgeltnägemise teket ja arengut.

Usutakse ja arvatakse, et krüsokolla ravib luu- ja lihashaigusi, leevendab ja ravib kopsuprobleeme, verehaigusi, tugevdab lihaseid ja leevendab lihaskrampe, alandab vererõhku, leevendab põletusi, tugevdab kilpnääret ja on kasulik ainevahetusele, vabastab mürkidest meie maksa, neerud ja soolestiku ning aitab menstruatsioonivalu korral.

Krüsokolla on kuumatundlik kivi, teda tuleb puhastada leiges vees, võib pesta ka seebiveega.

Share:

Jaak Nikolsnon