Mookaite

mookaite

Mookait on jaspise üks erivormidest. Mookait võib olla valge, punakas-pruuni ja kollase kirju, kuid võib olla ka ainult ühte värvi eelpool märgitud värvidest. Mookaiti leidub ainult Austraalias ja seepärast nimetatakse kivi ka Austraalia jaspiseks.

Mookait on võimaluste kivi, ta juhib su õigele teele, näitab sulle erinevaid võimalusi ja siis aitab sul langetada õigeid otsuseid. Kivi tekitab sinus soovi uute kogemuste ja muuduste järgi sinu elus ja annab sulle tarkust ja sügava hingerahu otsuste vastuvõtmisel. Mookait annab sulle julgust oma probleemidele enesekindlast vastu seista ja enda suhtes ausaks jäädes, ta on sulle toeks ja abiks olukorras kus konflikt oli vältimatu. Kivi soodustab ka kiiret mõttetegevust ja toetab meie ettenägemisvõimet uute projektide osas, suurendab meie organisatoorseid võimeid ja aitab meie ideedel teostuda.

Mookait on ka hea enesehinnangu parandajana, ta toetab meditatsiooni. Samuti parandab ta meeleolu, soodustab avatud suhtlust ja aitab sul vabaneda hirmudest. Kui tunned ennast üksikuna, siis on mookait just õige kivi mida kanda, ta aitab sul igapäevaelust rõõmu tunda ja aitab sul ennast tundma õppida ning endaga rohkem sõbraks saada. Mookait kogub ka endasse negatiivse energia ja sellega kaitseb sind negatiivsuse eest.

Usutakse ja arvatakse, et mookait parandab ja tugevdab meie immuunsussüsteemi, leevendab seedimishäireid ja parandab vereloomet, puhastab verd, kiirendab haavade paranemist, toetab meie organismi stressirohkel ajal.

Mookaite tuleb puhastada voolava vee all 1-2 korda kuus ja laadida päike käes lühikest aega.

Share:

Jaak Nikolsnon