Malahhiit

Malahhiit

Malahhiit on läbipaistmatu hele- või tumeroheline, millel on heledad ja tumedad mustjasrohelised vöödid, iseloomuliku värvi annavad kivile vase ioonid. Kivil olevad vöödid ja ringid sümboliseerivad liikumist, muutumist ning uuestisündi. Suuremad leiukohad Venemaal, Lähis-Idas, Kongo Vabariigis.

Malahhiiti peetakse kaitsekiviks, ta on tugev maagiline kivi. Kivi on tugeva ja võimsa puhastava toimega, aitab meil vabaneda oma hirmudest, süütundest ning enesepiiramisest, vabastab meie aura negatiivsest energiast, tõmbab meid ümbritsevast keskkonnast kui ka meie kehast endasse negatiivset energiat ning kaitseb meid igasuguse kiirguse eest. Malahhiit soodustab meie sisemist arengut ning uuenemist, aitab meid kui on vaja tegutseda otsustavalt – ta hajutab meie sisemised hirmud, pinged, aitab meil tegutseda julgelt ning enesekindlalt, teritab meie tähelepanuvõimet ning aitab rasketest asjadest aru saada. Kivi, vanadest mõttemallidest ja piiranguid seadvatest hoiakutest, aitab meid, et oleksime avatud kõigele uuele. Samuti õpetab kivi meid vastutama oma tegude, mõtete ja tunnete eest ning näitab meile, mis meie elus pärsib meie vaimset kasvu. Kivi innustab meid riskide võtmisel ja meie elumuutuste teel. Usutakse ka, et kivi avab südame tingimusteta armastuselele, kivi julgustab meid oma tundeid väljendama. Malahhiit toetab ka igasugust sõprust ning aitab leevendada vaimset rahutust.

Usutakse ja arvatakse, et kuna kivil on suur vasesisaldus, siis on kivil soojendav mõju ja sellest tulenevalt sobib kivi reuma, astma, hambavalu ja naistehaiguste raviks, on kasulik spasmide puhul ning kergendab sünnitust. Arvatakse,et kivi imeb endasse valu ning puhastab meie rakke. Uskumuste kohaselt sobib kivi hästi põletike, palaviku ja venituste raviks, kivi ravib ka luumurde, paistes liigeseid, pearinglust, toetab meie nägemisnärvi, põrna, tugevdab meie immuunsüsteemi. Kuna kivi on tugev kaitsekivi, siis soovitatakse kivi kanda rasedatel naistel.

Malahhiit on habras, ta allab kergesti vee, hapete ja kuumuse mõjudele – kivi muutub hapraks ja kaotab enda läike. Seega veega ei ole hea kivi puhasatada. Laadida on kivi kõige parem kui ta asetada mäekristalli peale või lähedusse, samuti võib kivi panna mulla või meresoola sisse mõneks ajaks. Hoia kivi kukkumiste, löökide eest, samuti järskude temperatuuri kõikumiste eest.

Share:

Jaak Nikolsnon