Kuukivi

kuukivi

Kuukivi on pärlmutter sinaka läikega läbikumav kivi. Värvuselt võib kuukivi olla kollakas valge, punakas, virsikuvärvi, sinakas, kreemjas või värvitu. Kuukivi läige sümboliseerib hinge kasutamata võimalusi. Kuukivi leidub Indias, Sri Lankal, Austraalias.

Kuukivi on naiste kivi, teda seostatakse viljakusega, emadusega ja naiselikkuse jõuga, ta on naiseliku energiaga kivi. Kivi suurendab naiste veetlust ja kuna kivi peetakse ka armastuskiviks ja armastajate kiviks, siis kutsub ta armastajad teineteisele lähemale ja aitab lepitada armunute tülisid ning suurendab naiselikku veetlust.

Kuukivi toob meie alateadvuses oleva meie teadvusesse. Kivi aitab tasakaalustada meie tundeelu, aitab meil mõista enda ja meie lähedaste tundeid, aitab meil nõustuda oma tunnete olemusega, aitab rahustada meie rahutut, ärevat ja tormilist meelt, ebastabiilsust ning tasakaalustab tundeid. Kivi õpetab meile, et südamesoovid täituvad siis, kui me kuulame oma südamehäält ja tundeid ning laseme neil oma elule mõju avaldada. Kivi mõjub rahustavalt ja leevendab stressi.

Kuukivi on kivi, mis reageerib kuu faasidele. Kivi on kõige võimsam täiskuu ajal ning siis laeb ta endasse lootuse, uuestisünni, külluse ja tarkuse jõudu. Vana kuu ajal aitab kivi sul vaadata enda sisemusse, aitab sul jätta seljataha kõik vana.

On levinud arvamus, et kuukivi aitab meil mõista unenägusid ja seda eriti täiskuu ajal ning, et kivi arendab meie selgeltnägemise võimeid. Kivi peetakse ka uute alguste kiviks.

Usutakse ja arvatakse, et kuukivi tasakaalustab meie hormoonsüsteemi ja toetab seedimist. Kuna kivi seostatakse viljakuse ja naiselikkuse energiaga, siis uskumuste kohaselt kaitseb ta ka eelkõige naissuguelundeid haiguste eest, aitab sünnitusel ja vähendab menstruatsioonivaevuseid.

Kuukivi lae kasvava kuu ajal kuu valguse käes.Kivi pese seebiveega ja kuivata pehme lapiga. Kivi rabeduse tõttu, tuleb olla ettevaatlik suurte temperatuuri muutuste korral.

Share:

Jaak Nikolsnon