Rodoniit

Rodoniit

Rodoniit on roosat või punast värvi kivi, mis on mustalaiguline või musta täpiline, vahest ka viirutatud musta värviga, kivil on suur mangaani ja kaltsiumi sisaldus.Suurimad leiukohad on Venemaal, Põhja-Ameerikas, Austraalias, Hispaanias, Saksamaal, Mehhikos, Brasiilias.

Rodoniit on emotsionaalne tasakaalustaja, mis toidab armastust ja ergutab vendlust ning läbisaamist inimeste vahel. Ta on heaks abimeheks meile meie muutuste ja uuenduste teel, ta suunab meid tundma ja tunnetama enda võimeid, ta aitab meil endas jõudu leida ja seda koguda. Kivi aitab meil ära kasutada kõik hetkes olevad võimalused, ta mõjub rahustavalt, tasakaalustab meid, leevendab ja aitab meid ülesaada kaotusvalust, suurendab meie armastust, toetab ja parandab meid meie hingehaavade korral, tekitab meis turvatunde, usalduse ning heaolutunde, aitab meil andestada ja aitab meil avada enda südant armastuseks ja tunneteks.

Rodoniit ergutab, rahustab ja aktiveerib meie südant. Kui kannatame armastuse pärast, siis aitab kivi meil vabaneda südamevalust ja leida iseennast. Rodoniit ravib minevikust pärit emotsionaalsed haavad ning aitab meil parandada enda negatiivseid emotsioone, aitab otsida lepitust peale riide, piina ja ahistust.

Usutakse ja arvatakse, et rodaniit mõjub hästi meie luude kasvule, parandab kuulmist, tugevdab meie kopse ja kilpnääret, ravib liigesepõletikku ja artriiti, maohaavandeid, kaitseb meie närvisüsteemi ja tugevdab kesknärvisüsteemi. Arvamuste kohaselt on rodoniit  suurepärane haavade tervendaja ja tasandab meie arme.

Rodoniit on kivi, mis ei vaja puhastamist väga tihti.

Share:

Jaak Nikolsnon