Roosa Kvarts

Roosa kvarts

Roosa kvarts on kergelt läbikumav, vahest võib olla ka läbipaistev, heleroosast värvist kuni roosakaspunase värvuseni. Roosa kvarts on armastuse kivi, ta on armastuse ja suhete ligitõmbaja, olemasolevates suhetes harmoonia ja usalduse looja ja hoidja. Roosa kvartsi leidub Ameerika Ühenriikides, Brasiilias, Madagaskaril, Lõuna-Aafrikas, Jaapanis.

Roosa kvarts on armastuse, armastajate ja lõpmatu rahu kivi. Roosa kvarts arendab meie armastamisvõimet, kujundab meie tundemaailma pehmemaks ja avatumaks, aitab meid elust ja armastusest rõõmu tunda, õpetab meile tingimusteta armastust, juhatab meid iseennast armastama ja austama, aitab meid iseendale andestada ja enesega leppida, tugevdab meis eneseusaldust ja enesehinnangut, arendab meie kohanemis- ja armastamisvõimet, vabastab meid hirmudest, toob meie hinge rahu, aitab luua positiivset ellusuhtumist, parandab meie hingehaavu, rahustab meie meeleolude kõikumisi, suunab meid andestamise ja rahumeelsuse poole, tugevdam meie võimet muutuda ja jätta minevik selja taha, kergendab ja vähendab meie igatsusi kalliti inimeste järele, samuti vähendab ta meie koduigatsust kui viibime eemal oma kodust. Samuti ergutab kivi meie kunstimõistmist.

Usutakse ja arvatakse, et roosa kvarts avaldab tervistavat mõju meie südamele ja vereringele, vereringehäiretele, verehaigustele, tervendab neere ja neerupealseid, leevendab peapööritust, kiirendab haavade armistumist, kiirendab valutavate luude paranemist, kergendab ja leevendab depressiooni, kosutab meie närvisüsteemi, kergendab unetust. Usutakse, et naistel kaitseb ta munasarju ja meestel munandeid, samuti, et kivi on heaks kaaslaseks keskeakriisi ajal.

Roosat kvartsi tuleks kord nädalas voolava vee all maha laadida ja seejärel 3-4 tunniks päikese kätte taastuma panna. Kuid pea meeles, et liiga kauaks ei tohi kivi kuumuse kätte jätta. Kui roosa kvartsi värv hakkab tuhmuma, siis pane ta mõneks ajaks mulda, et ta taastaks enda esialgse roosa värvi.

Share:

Jaak Nikolsnon