Sodaliit

sodaliit

Sodaliit on läbipaistmatu helesinisest kuni tumesinise värvusega valge mineraali sisaldusega kivi. Leiukohad on Ameerika Ühenriikides, Kanadas, Indias, Venemaal, Prantsusmaal.

Sodaliit on tarkusekivi, ta ühendab loogika intuitsiooniga ja avab vaimse taju, kivi sisendab meisse püüdu tõe poole ja tekitab meis soovi ideaalse järele. Sodaliit aitab meid sügavates mõttetegevustes ja loogiliste järelduste tegemisel, soodustab loogilist mõtlemist, aitab sul leida õige tee tõeni, aitab meil vabaneda vanadest mõttemustritest. Kivi tugevdab inimestevahelist usaldust, kõrvaldab allasurutud süütunde, vabastab sind hirmust, toob meie ellu emotsionaalse tasakaalu, aitab iseendaga leppimisel. Eelkõige on sodaliit hea kivi just tundlikele ja emotsionaalsetele inimestele. Sodaliidis olevad valged triibud sümboliseerivad valgust, mis aitab meil leida märke just sealgi kus näib valitsevat kaos. Samuti sodaliit puhastab elektromagnetilist saastet, arvutile asetatuna blokeerib ta kiirgust.

Sodaliiti on kasulik kasutada rühmatöös, ta loob harmooniat ja solidaarsust ühise eesmärgi poole püüdlemisel, tugevdab vastastikust sõltuvust ja stimuleerib usaldust rühmaliikmete vahel.

Usutakse ja arvatakse, et sodaliit on väga hea ravikivi kõrge vererõhu korral, tugevdab meie kilpnääret ja näärmeid, ergutab ja tasakaalustab ainevahetust, aktiviseerib keskaju ja lümfide talitust, aitab stressi korral ja ülitundlikel perioodidel, rahustab ja tasakaalustab närve, rahustab paanikahoogusid, turgutab meie immuunsüsteemi.

Kivi tuleb korra nädalas puhastada voolava vee all ja lühikest aega laadida päikese käes. Kui kivi on olnud kasutuses juba pikemat aega, siis võiks kivi mõneks päevaks matta mulla sisse, et kivi energia uueneks.

Share:

Jaak Nikolsnon