Ahhaat

ahhaat

Ahhaadi nimetus pärineb Sitsiiliast, seal avastati ahhaati esmakordselt. Ahhaat on peeneteralise struktuuriga vöödiline läbikumav või läbipaistmatu kivi erinevates värvides, kuid enamuses hall või sinakas. Kuid võib ka olla punakas, roosa, valge, roheline, rohekassinine, pruun, punakaspruun, kollakas, oranž. Vastavalt kivimi tekstuurile on ahhaatidele antud erinevaid nimetusi, nt. Pitsahhaat (valge-sinisetriibuline), sammalahhaat (rohekate triipudega), tuliahhat (punast ja roosat värvi) jne. Ahaati leidub Brasiilias, Mehhikos, Ameerika Ühendriikides, Aafrikas, Indias, Marokos, Saksamaal, Tšehhi Vabariigis.

Vanade legendide kohaselt on ahhaat kivi, mis kaitseb selle kandjat ning hoiab temast eemale negatiivse energia ja kõik muu halva. Legendide kohaselt on see omadus kivile antud juba ammustest aegadest Jumalate poolt.

Ahhaat on sõbralik kivi, ta on aeglase sagedusega kivi ja ta on võimas maandaja, ta aitab meil maandada ja tasakaalustada emotsioone, füüsilist ja intelektuaalset energiat, suurendab sisemist kindlust ja meelerahu, annab meile jõudu ja tugevust, aitab ning kaitseb ja suurendab meie sisemist stabiilsust, enesekindlust, meelerahu. Annab meile turvatunnet ja füüsilist kindlustunnet, aitab üle saada negatiivsusest, negatiivsetest emotsioonidest ja südamevalust. Kivi toetab oma kandjat rasketel ajahetketel, samuti aitab ta maandada sisemist viha. Ahhaat soodustab vaimset tööd, ta parandab meie keskendumisvõimet, taju- ja analüüsivõimet. Kivi aitab hoida armastuse energiat ja ei lase armastusel meie elus kustuda ning hoiab ja parandab meie suhteid. Eriti hästi mõjub ta naistele raseduse ajal, ta kaitseb uut tärkavat elu ja aitab ära hoida sünnitusjärgset depressiooni.

Ahhaati on hea hoida ka oma kodus, nt. lihtsalt riiulil või kapil, ta kaitseb meie kodu kurja eest ja hoiab ära õnnetused.

Ahhaat on kivi, mis tugevdab inimese intellekti ning aitab maandada ärevust ja stressi.

Usutakse ja arvatakse, et ahhaat aitab kui sul on probleeme hammaste või igemetega, aitab sind seedehäirete, silmahaiguste ja silmade nõrkuse korral, toetab kui sind vaevab unetus, suurendab sinu füüsilist vastupanuvõimet, aitab sind kui sul on selja- ja peavalud, neeru- ja soolehaigused ning pakub leevendust nahaärrituste korral, elavdab keha talitusi ja tugevdab südametegevust, kopse, maksa.

Selleks, et kivil oleks alati jõudu, puhasta kivi kord nädalas külma voolava vee all ja seejärel aseta kivi päikese kätte taastuma ja laadima. Samuti ära unusta teda panna vahel maapinnale, et ta saaks maast koguda endale uut energiat.

Share:

Jaak Nikolsnon