Amasoniit

Amasoniit

Amasoniit on läbipaistmatu roheline, sinine või rohekassinine kivim, vahest võib ta sisaldada ka valgeid triipe. Amasoniiti leidub Ameerika Ühendriikides, Venemaal Uurali mäestikus, Kanadas, Brasiilias, Indias, Austrias, Mosambiigis ja Nabiibias.

Amasoniit on lihtne kivi, ta on seotud meie argieluga, toetab koduperenaisi, suurperesid. Ta sümboliseerib ausust, tõde, siirust ja avameelsust. Teda nimetatakse ka julguse, truuduse ja vaimse sõltumatuse kiviks. Amasoniit aitab ja annab meile julguse väljendada enda mõtteid, mis on juba ammu meie mõtetes olnud kuid me ei ole osanud neid endast välja lasta, kivi annab meile julguse rääkida oma tõde. Samuti aitab kivi meil mõista meie probleeme, näha olemasoleva probleemi mõlemat poolt ning aitab meil vabaneda enda kahjulikest hoiakutest elus. Ta leevendab stressi, aitab maandada pinget mis on tekkinud meie suhetes või perekonnas, aitab suhetesse tagasi tuua rahu ja stabiilsuse. Amasoniit suurendab meie enesehinnangut ja ta ei lase meil ennast hooletusse jätta, samuti aitab ta leevendada meie muret ja hirmu.

Usutakse ja arvatakse, et amasoniit on üldise hea tervise säilitaja, ta aitab kaasa haigustest ja vigastustest paranemisel ja meie keharakkude uuendamisel, ta leevendab lihaskrampe, tugevdab meie närvisüsteemi, aitab kaasa ainevatusprotsessile, rahustab meie aju ja närvisüsteemi, hoiab meie organismi terve, hajutab negatiivset energiat ja takistusi närvisüsteemis. Arvamuste kohaselt kivi annab sulle kaitse, ta neelab mikrolained ja kaiseb sind elektromagnetilistest allikatest põhjustatud tervisehädade eest.

Amasoniiti tuleb puhastada sooja vee või seebiveega ja laadida päikese käes. Tähelepanelik tuleb olla suurte temperatuurikõikumistega, kuna mineraal on habras, siis ta ei talu suuri temperatuurivahesid.

Share:

Jaak Nikolsnon