Ametüst

Ametüst

Ametüst on läbipaistev purpurpunasest kuni lillakasvioletse värvusega kvartskristall. Ta võib olla nii hele- kui ka tumevioletne, mida tumedam on kivi, seda väärtuslikum ta on. Ametüst tekib kivimites olevates suletud õõnsustes, seega sümboliseerib enesessesüvenemist, vaimu ja mateeria ühinemist. Ametüst on kivi, mis sobib hästi meditatsiooniks.
Ametüsti leidub Ameerika Ühenriikides, Inglismaal, Kanadas, Brasiilias, Mehhikos, Venemaal, Aafrikas, Indias.

Ametüst on hingekivi, ta aitab avada ukse vaimsesse maailma. Samuti peetakse ametüsti müstikute kiviks, kui oled vaimsetel otsunguteedel, siis on ametüst sulle just õigeks kaaslaseks, ta toob sulle rahu ja tasakaalu. Ametüsti energia on raviva ja puhastava toimega. Samuti on tal rahustavad ja harmoniseerivad omadused, eriti mõjub ta hästi üleväsinud inimestele ja soodustab rahulikku und, ta rahustab või ergutab meie meelt vastavalt vajadusele, tugevdab emotsionaalset keskendumist. Ametüst kaitseb meid negatiivse energia, süü- ja hirmutunde eest. Ta aitab tõsta meie tuju ja positiivsust, aitab meie mõtted ja ideed kokku seada üheks tervikuks. Ta on abiks halbadest harjumustest vabanemisesel, (nt. alkoholisõltuvus), leevandab vihapurskeid ja soodustab, et suhtuksid enda tulevikku rahulike mõtetega. Kui sul on suured elumuutused, üleminekuperioodid, siis on sinu abiliseks kindlastid ametüst, ta suunab sinu mõtted positiivsuspoolele. Ametsüst soodustab ja aitab sind süütundest vabanemisel ja soodustab sinu mõtlemist, et vabaneda negatiivsest mõtlemisest. Vaimselt aitab kivi meil end tunda terviklikumana, keskendunumana ja annab meile võime enda mõtteid kontrollida. Ta kergendab meie otsuste tegemise protsessi, aitab meil selleks kaasata terve mõistuse ja sisemise intuitsiooni. Ametüst parandab meie mälu ja suurendab meie motivatsiooni ning annab meile võime seada endale realistlikke eesmärke. Samuti aitab ta meil meenutada ja tõlgendada unenägusid.

Ametüst
Ametüst

Ametüsti peetakse ka reisjate kaitseamuletiks, ta kaitseb meid õnnetuste, vigastuste, varaste ja muu ohu eest reisides.

Usutakse ja arvatakse, et ametüst aitab kui sul esinevad migreenihood, suured peavalud, samuti kui sul on närvivalud või-pinged, nägemis- või tasakaaluhäired, peapööritused, parandab ja tasakaalustab ainevahetust, ergastab näärmete ning hormoonide talitust, kergendab vaevusi, mis on tingitud diabeedist, aitab kehvveresuse korral, tugevdab meie immuunsüsteemi, parandab kõrvahaigusi, tervendab kopsu- ja hingasmisteede haigusi, tervendab meie nahka ja seedekulgla haigusi. Arvamuste kohaselt on ametüst tugev stressi- ja pingete leevendaja, leevendab unetust ning toob meile hea sügava ja rahuliku une.

Ametüsti on lihtne hooldada, vaid 1-2 korda kuus voolava vee all maha laadida ja laadimiseks pane kivi päikese kütte.

Share:

Jaak Nikolsnon