Fluoriit

Fluoriit

Fluoriit on läbipaistev, teda leidub erinevates värvitoonides, kuid kõige enam esineneb rohelist, sinakasrohelist, helesinist ja violetset tooni, võib esineda ka kollast, pruuni, purpurset, oranzi, valget ja ka värvitud fluoriiti. Samuti võivad värvused paikneda kihtidena või lähevad toon-toonilt teise värvusse üle, luues omapärase triibulise kivimi. Fluoriiti leidub Ameerika Ühendriikides, Austraalias, Inglismaal, Saksamaal, Hispaanias, Hiiinas, Šveitsis, Mehhikos, Brasiilias.

Fluoriit maandab ja liidab vaimseid energiaid, muudab meid teadlikumaks kõrgematest vaimsetest reaalsustest. Fluoriit on mõtluskivi, teda seostatakse inimese mõistuse ja mäluga, ta aitab teha elus õigeid otsuseid, aitab valida õigeid kaaslaseid ja muudad meie intuitiivsed aistingud täpsemateks, suurendab keskendusvõimet, edendab kiiret mõtlemist, vähendab stressi, soodustab vastutustundlikust ning toetab meid olukorras kus peame tegelema mitme erineva asjaga üheaegselt või suure terviklahendusega. Ta soodustab igati meie mõtlemist, mõtlemisprotsessi, aitab tajuda uute perspektiivide arendamist ja võimalikkust, ta aitab mõista, et mõistva teadusega on võimalik lahendada keerukaid probleeme. Ta puhastab meie meeli ja aurat, samuti kaitseb kivi meid negatiivsete võngete eest.

Ta on heaks kaaslaseks inimestele, kes tegelevad teadusega ja tehnikaga. Samuti soovitatakse seda kivi ravitsejatele ja neile, kes enda töös teistele energiat annavad.

Kollane fluoriit annab tarkust ja keskendusvõimet, ta vähendab sinus kolesterooli ja toetab maksa.
Roosa ja roheline fluoriit on südamekivid, mis mõjutavad tugevalt meie tundeelu.
Roheline fluoriit maandab sinus üleliigset energiat ja neelab endasse sind ümbritsevad negatiivsed energiad, leevendab kõhuhäireid ja soolespasme.
Sinine fluoriit annab selgust ja rahu, korrastab mõtlemist, on tõhus abiline silma-, nina-, kõrva- ja kurguprobleemide puhul.
Lilla fluoriit suurendab vaimsete asjade mõistmist, ta aktiviseerib meie teadvuseseisundeid.
Valge fluoriit sobib intellektuaalseks tööks nii tööl kui õppimises, suurendab aju vastupanuvõimet ja suurendab keskendumisvõimet.

Usutakse ja arvatakse, et fluoriiti on hea kasutada hingeliste segaduste leevendamiseks, kuna fluoriidil on suur fluoriidisisaldus, siis mõjutab ta tugevasti meie luude moodustumist ning sel põhjusel on teda eriti hea kasutada luuhaiguste korral, samuti luumurdude puhul. Arvamuste kohaselt tugevdab ta meie hambaid ja luustikku, taastab nahka ja limaskesti, tugevdab meie kopse, annab jõudu maksale, leevendab ja ravib viirushaiguste puhul, ravitseb haavandeid ja haavu, lahustab soolaladestusi. Usutakse, et fluoriit suurendab  väga suurel määral meie taiplikust.

Kivi puhastamiseks pese teda 1-2 korda kuus voolava vee all ja siis aseta päikese kätte taastuma, laadima. Kuna kivi on pehme, siis on vaja teda kaitsta järskude temperatuuri muutuste eest.

Share:

Jaak Nikolsnon