Hematiit

Hematiit on maagide kivi, ta on metalselt must, hõbedane või tumepunane läbipaistmatu rauaoksiid, teda nimetatakse ka verekiviks, tema lihvimisel värvub jahutusvesi punaseks ja sellest ka nimetus verekivi. Lihvituna on hematiit must, hallikasmust, pruunjasmust. Tema suuremad leiukohad on Venamaal, Inglismaal, Itaalias, Ameerika Ühendriikides, Brasiilias, Austraalias, Kanadas, Rootsis ja Šveitsis.

Hematiit on tõhus maandaja ja tugeva mõjuga kaitsekivi, ta sümboliseerib julgust, vaprust, otsustusvõimet ja tahtejõudu. Ta ergutab meie enesehinnangut ja ellujäämisvõimet, soodustab usaldusväärsust, sisendab usaldust kõigi ja kõige vastu. Ta toob meile rahu ja mõtteselguse, suurendab meie keskendumisvõimet, aitab meil olulist ebaolulisest eraldada, aitab meil saada tahtejõulisemaks ja teovõimelisemaks, tõstab ja tugevdab meie tahtejõudu ja enesehinnangut. Ta aitab meil leida endas jõudu, et pooleli jäänud asjad lõpule viia, samas aitab ta meil leppida meie enda vigadega. Samuti parandab kivi meie mälu ja soodustab originaalset mõtlemist, aitab meil probleeme analüüsida. Hematiit on läikiv nagu peegel ja ta peegeldab oma kandjalt negatiivse energia ümbrusesse tagasi ja sellega hoiab meie aura puhta. Ta on kivi, mis elavdab ja ravib kõike, millega ta kokku puutub.

Usutakse ja arvatakse, et hematiit aktiveerib meie vere- ja rakuloomet, ta ergutab meie südametegevust ja parandab meie vereringet, kõrgvererõhu korral alandab vererõhku, stimuleerib raua imendumist ja punaste vereliblede moodustamist, kosutab meie maksa, neere ja kopse, leevendab jalakrampe, leevendab vereringehäiretest tingitud haigusi, aitab peatada verejookse, soodustab haavade kinnikasvamist. Usutakse, et hematiit kiirendab haigusteaegset või –järgset taastumist, et hematiit toob meile hea une ja aitab meil ennast korralikult välja puhata.

Hematiiti, tema suure rauasisalduse tõttu võib vee asemel pigem kuivas meresoolas maha laadida. Kuid võib ka puhastada vees ja laadimiseks asetada päikese kätte lühikeseks ajaks

Share:

Jaak Nikolsnon