Jadeiit

Jadeiit

Jadeiit kuulub maagiliseimate kivide hulka, mis kannab endas väga tihendatud energiat, ta mõjutab nii elusat kui elutut loodust. Jadeiit on puhtuse ja rahulikkuse sümbol. Ta on läbikumav, valdavalt rohekat tooni kivim, kuid võib olla harvemini ka pruuni, halli, sinakasrohelist, roheksapunast, punast tooni. Ta on poolläbipaitev ilma kihistusteta kaltsium-magneesium-silikaat, tugev ja hinnatud kivim, mille varasem nimetus oli jaad. Põhilised leiukohad on Jaapanis, Hiinas, Tiibetis, Mehhikos.

Jadeiit on kaitse- ja südamekivi, ta tõmbab ligi head õnne ja sõprust, vaigistab meie meeli, tasakaalustab meie tundeid, stabiliseerib keha energiat ja väljendusvõimet, suurendab armastust, parandab meie meeleolu ja väljendusvõimet, annab meile tagasi meie isikupära ja võime armastada, vabastab meid negatiivsetest mõtetest, rahustab meie meeli.

Jadeiit sobib väga hästi ka mõtluskiviks, ta toob endaga kaasa rahulolu, ta tasakaalustab meie mõtteid ja mõttetegevust ning tundemaailima. Ta aitab meil ennast tundma õppida ja julgustab meid saama ja olema selline nagu me tegelikult oleme.

Usutakse ja arvatakse, et jadeiidi võnkumised mõjuvad tasakaalustavalt kogu meie organismile, et jadeiit ergutab meie südant, vereringet, närvisüsteemi ja kosutab meie neere ja kogu meie immunsüsteemi, ergutab ainevahetust ja mõjub hästi soolte talitustele, leevendab neerudega seotud haigusi. On levinud arvamus, et jadeiit mõjub soodsalt rasestumisele, kui see on psühhiliste blokkide tõttu takistatud.

Usutakse, et jadeiit pikendab eluiga ja annab meile tarkust ja seda ka jõukuse soetamiseks, samas kindlustab kivi meile majanduslikku edu.

Jadeiiti tuleb puhastada veega ning poleerida pehme lapiga, laadima pane kivi päikese kätte või maapinnale.

Share:

Jaak Nikolsnon