Türkiis

Türkiis

Türkiis on läbipaistmatu taevasinine või sinakasroheline kristall, mis on maailmas väga laialt levinud. Suuremad leiukohad on Mehhikos, Ameerika Ühenriikides Hiinas, Tiibetis, Venemaal.

Türkiis on maandav, kaitsev ja õnne, armastust ning edu toov, naiseliku energiaga kivi. Kivi peetakse ka julgete kiviks, kes ei karda riske ja püüdlevad võidu poole. Türkiis sümboliseerib kartmatust ja visadust. Türkiis kaitseb meid negatiivsete energiate, ebaõnne ja haiguste eest, samuti kõigi väliste mõjutuste ja vigastuste eest. Aitab meil elada tervislikult ning saavutada edu armuasjades, aitab ja annab meile julgust enda paremini väljendamiseks sõnades, aitab meil kuulda oma meele sisemist vaikust, suurendab meis armastuse ja helluse võimet, aitab paremini mõista teiste inimeste tundeid, innustab uusi sõprussuhteid looma, aitab meil elust rõõmu tunda, muudab kurvameelseid rõõmsateks, toob meisse sisemise rahu. Türkiis näitab meile, et meie saatuse määravad teod, mida me teeme igapäevaselt. Türkiis on ka külluse ja edu kristall, annab sulle juurde loovust ja julgust.

Muutes oma värvi hoiatab kivi oma kandjat mõne ohu, õnnetuse või haiguse eest.

Usutakse ja arvatakse, et türkiis aitab maksatalituse puudulikuse korral, tugevdab meie südant, silmi, immuunsüsteemi, leevendab kopsu- ja hingamisteede haigusi, silmahaigusi, tugevdab vereringet ja aitab depressiooni, kurnatuse ning paanikahoogude korral. Uskumuste kohaselt aitab kivi paraneda viirus-, nakkus- ja põletikulistest haigustest.

Türkiisi tuleks puhastada voolava vee all. Kui kivi on muutnud värvi, siis tuleb teda kohe puhastada ja laadida.

Share:

Jaak Nikolsnon