Tšaroiit

Tsaroiit

Tšaroiit on enamasti läbipaistmatu heledast kuni tumevioletseni, vahest ka sinakasvioletne kivi, mis võib olla kergelt helkiv ja läikega. Tšaroiit on Uue Ajastu kivi, teda leiti esmakordselt alles eelmise sajandi seitsmekümmnendatel aastatel Siberist ja tänaseni on see ka ainule kivi leiukoht.

Tšaroiit on muutumiste ja hinge kivi. Tšaroiit sümboliseerib tarkust, vaimsust, hingepuhtust, harmooniat, meele täielikku muutmist ja puhastab kõiki meie teadvuse tasandeid, ta rahustab meid ja annab meile selgust enda mõtetes, aitab meil muuta meie vanu hoiakuid ja mõttemalle, mis on takistuseks meie edasiliikumisel ja vaimsel arengul, teravdab meie taju ja taipu. Samuti leevendab kivi meie hirme, aitab vabaneda hirmudest, parandab hingehaavu, on kasulik vastupanu ületamisel, avab meie meele mõistmaks karmat ning kõrgeima armastuse ja ühtsuse seadusi, võimendab meie sisemist nägemist. Tšaroiit on väga tugev kivi ja tema kandja peab olema valmis muutusteks ja peab olema valmis iseendaga kohtuma.

Usutakse ja arvatakse, et tšaroiit muundab negatiivset energiat tervistavaks energiaks ja pöörab haigusseisundi heaoluks, annab meie kurnatud kehale uut energiat, reguleerib vererõhku, ravib silmi, südant, maksa, vabastab meid hirmuunenägudest ja ahistustundest, leevendab hingepiinu, vähendab stressi ja muretsemist. Uskumuste kohaselt tšaroiit toob meile võimsate unenägudega sügava une.

Kivimit tuleb hoida mehaaniliste vigastuste eest.

Eraldi puhastamist kivi eriti ei vaja, kuid võid seda teha leige veega ja laadida kivi päikese käes.

Share:

Jaak Nikolsnon