Akvamariin

Akvamariin

Akvamariin on mereveeroheline või sinine, ta võib olla oma värvuselt helesinisest toonist tumesinise toonini. Sinine toon tuleneb rauasisaldusest kivis. Mida eksam on kivil sinine toon, seda väärtuslikum on kivi. Oma nimetuse on kivi saanudladinakeelest tõlgituna ja tähendab “merevesi”. Suurimad leiukohad on Ameerika Ühendriikides, Venemaal, Lõuna-Aafrikas ja Brasiilias.

Akvamariin on julguse kivi, samuti peetakse teda puhtuse ja rahu sümboliks, ta toob endaga kaasa noorusliku särtsakuse ja erksuse. Akvamariinil on kõrged energiavõnked ja usutakse, et need soodustavad selgeltnägemist, hoia kivi kasvava kuu ajal käes või enda lähedal ja sa võid näha infot tuleviku kohta. Kivi on seotud isiku hinge tugevdamise ja pettuste paljastamisega, kivi paljastab ebaausatele nende teod. Kivi tasakaalustab ja puhastab tundeid, aitab rahustada meelt, vaigistada mõtteid, leida ja taastada hingelist tasakaalu, aitab meil kuulata iseennast, maandab närvipinget ja stressi, leevendab meie hirme. Akvamariin parandab inimeste vahelist suhtlust ja aitab kaasa teineteisemõistmisele, aitab meist kõrvaldada kõrvalised mõtted, annab julgust ning suurendab sallivust. Akvamariin sobib hästi tundlikele inimestele, ta toetab kõiki kes kannavad kohustuste koormat. Arvatakse ka, et akvamariin soodustab pikaealisust, kivi peetakse igavese nooruse ja õnne kristalliks.

Akvamariini peetakse ka meremeeste ja kalurite kaitsekiviks, talismaniks, mis kaitseb neid ohtude ja meresügavuste eest.

Usutakse ja arvatakse, et akvamariin ravib ja toetab lõua-, kaela- ja kuklapiirkonda (valulik kurk, bronhiit, nohu, probleemid igemete, hammaste, kilpnäärmega) ning närvivalu, aitab leevendada hambavalu. Usutakse, et akvamariin toetab väsinud silmi ning leevendab nägemishäireid, leevendab stressi ja depressiooni, aitab ära hoida lühi- ja kaugelenägelikkust ning rahustab ülereageerivat immuunsüsteemi.

Akvamariini tuleb puhastada voolava sooja veega või vihmaveega ja laadida päikese käes. Ära jäta kivi liiga kauaks päikese kätte, kivi värv võib muutuda heledamaks.

Share:

Jaak Nikolsnon