Poolvääriskivide ehk Kristallide Hooldamine (Puhastamine ja Laadimine)

Igal kristallil on oma vägi ja võim ning selleks, et kristall toimiks sinu heaks oma parimal viisil, on vaja iga kristalli eest hoolitseda. Iga kristall omastab ja talletab endas erinevaid energiaid ja tohutul hulgal informatsiooni, seetõttu nad vajavadki regulaarset puhastamist. Igati tark tegu on kui kristall või kristalliga ehe puhastada peale seda kui sa oled selle endale soetanud või ta on sinuni jõudnud, vabasta ta võõrast energiast ja informatsioonist. Puhastamine annab kristallile värske olemuse, eemaldab temast soovimatu, kristalli kogunenud negatiivse energia ja laadimine annab kristallile uue hea, puhta ning tugeva energia. Puhasta enda kristall alati peale rahvarohkel üritusel viibimist. Teistel aegadel lähtu oma sisetundest kui tihti sul on vaja oma kristalle puhastada ja laadida. Vastavalt vajadusele, kui sul on stessirohkem, pingelisem aeg, siis tee seda tihemini, elu rahulikumal perioodil võid seda teha harvemini. Samuti puhasta tihemini kristalle, mis on pidevas kasutamises.

Kristallide puhastamiseks ja laadimiseks on olemas palju erinevaid viise ja igal kivil on temale omased mahalaadimise ja väetamise võtted, kuid kõige paremaks, lihtsamaks ja levinumaks meetodiks vääriskividega ehete puhastamiseks on soe vesi, pehme hari, pehme lapp ning seebilahus. Tavapäraselt kasutatakse kristallide puhastamiseks ja laadimiseks looduselemente vett, tuld, maa energiat, õhku, valgust, heli ja teisi kristalle. Oma kristallide puhastamise ja laadimise meetodi valid sa ise ja kasuta meetodit mis sobib sulle kõige paremini. Aga pea meeles, et eelkõige peab sul endal olema soov ja tahe, et sa soovid oma kristalle puhastada ja laadida ning anda neile puhas ja värske energia. Kristalli puhastamisel ja laadimisel ära unusta ennast meelestada sellele tegevusele ning alati ütle kristallide puhastamise ja laadimise ajal puhastamise ja laadimise taotlus endale sobivas vormis, see võib olla umbes, et soovid oma kristalle puhastada võõrast, ebavajalikust ja negatiivsest energiast, laadimise korral, et lae ennast puhta energia, valguse ja armastusega. Peale toimingut täna kristalli enda puhastamise ja laadimise eest.

Pea meeles, et üldreegel on selline – puhastamiseks liigutatakse kristalli vastupäeva, laadimiseks liigutatakse kristalli päripäeva.

Hoia, armasta ja kuula oma kristalle , ära unusta nende eest hoolitsemist, tee seda pidevalt ning suure armastusega ja sa näed ning tunned, et nad on säravad, ilusad, annnavad sulle pidevalt jõudu, julgust, enesekindlust ning teenivad sind väga pikka aega.

VESI

Veega puhastamine on üks kõige lihtsamaid ja tõhusamaid puhastamisviise. Kui sul on võimalik, siis kasutata oma kristallide puhastamiseks looduslikku vett, kas siis jõe-, järve-, allika-, mere-, ookeanivett või siis vihmavett, hoia oma kristalle vees 1-2 minutit. Kui sul ei ole võimalik kasutada looduslikku vett, siis sobib kristallide puhastamiseks ka tavaline jooksev kraanivesi, hoia oma kristalle 1-2 minutit jooksva külma vee all. Puhastamisel ära unusta esitamast taotlust kristalli puhastamiseks, samuti tunneta kuidas vesi kannab ära kristallis olnud negatiivse energia ja üleliigse informatsiooni. Vees võid puhastada ka mitmeid kristalle korraga.

Kuid on ka kristalle, millele ei sobi veega puhastamine, nad võivad kaotada oma särava ja ilusa välimuse, need on hauliit, malahhiit, kaltsiit, seleniit, tselestiit, türkiis.

TULI

Oma kristalle võid puhastada ja laadida ka tulega. Tuli on läbi aegade üks võimsamaid, tugevamaid ja paremaid viise oma kristallide puhastamiseks ja laadimiseks, väga hea meetod, et kristall puhastuks kõigist vanadest energiatest ja laeks endasse uut, värsket energiat. Kristalli puhastamiseks hoia teda mõnda aega küünlaleegi kohal või asetada kristall küünla lähedusse umbes 15 minutiks, samuti võid hoida kristalli enda käes ja teha küünlaleegi kohal vastupäeva ringe. Kristalli laadimisel tee küünlaleegi kohal ringe päripäeva. Ära unusta esitamast taotlusi kristallide puhastamiseks ja laadimiseks ning tunneta kuidas sinu kristall puhastub kõigest üleliigsest ja negatiivsest ning kogub endasse uut, värsket energiat.
Äikesevihma ajal võid viia oma kristallid õue, siis nad puhastuvad ja laevad end samaaegselt. Siin aga ära unusta, et vihma kätte ei või panna kristalle, mis ei talu vett.

PÄIKESEVALGUS

Enda kristalle võid puhastada ja laadida ka pannes nad mõneks tunniks otsese päikesevalguse kätte (mitte läbi klaasi). Selle meetodiga tuleb aga silmas pidada, et kõik kristallid ei talu päikevalgust, mõni tuhmub päikesevalguse käes ja mõni koondab endasse päikekiiri ja võib tekitada tulekahju (nt. mäekristall). Jällegi ära unusta esitamast oma taotlusi.

Päikesevalguse käes puhastamisek ei sobi ametüst, apatiit, akvamariin, aventuriin, fluoriit, kuntsiit, roosa kvarts, safiir, tselestiit, tsitriin.

HELI

Heliga puhastamine ja laadimine on kõige lihtsam viis seda teha suurema koguse kristallidega korraga. Heliga puhastamiseks ja laadimiseks sobivad kõige pareminu Tiibeti kellad ja helikausid, kuid sobivad ka kellukesed, helihark kui ka iga kõrge helisagedusega muusikariist. Aseta enda kristallid kõvale pinnale ja helista kellasid oma kristallide kohal. Kellasid ja teisi muusikariistu liiguta enda kristallide kohal vastupäeva, et kristalle puhastada ja päripäeva, et kristalle laadida. Algul kõlavad kellad tuhmimalt kuid kristallide puhastudes hakkavad ka kellad kõlavamalt helisema. Ära unusta esitamast taotlusi. Heliga puhastamine ja laadimine sobib kõikidele kristallidele.

ÕHK

Oma kristalle saad puhastada ka tuule või erinevate viirukisuitsude käes. Suitsuga puhastamisel võid kasutada näiteks viiruki-, lavendli- või kadaka suitsu. Ära unusta esitamast taotlust.

MAA ENERGIA

Kristallide puhastamiseks ja laadimiseks maa energiaga aseta kristallid mõneks ajaks maapinnale, samuti võid kaevata kristallid maa sisse. Üheaegselt vabastab maa sinu kristallid negatiivsest energiast ja ebaolulisest informatsioonist ning samas maa ka laeb ja väestab sinu kristallid uue energiaga. Kindlasti esita enda taotlus kristallide puhastamiseks ja laadimiseks.

Kristalle võid puhastada ka meresoolaga. Pane klaasist või puidust alusele meresoola, aseta oma kristallid meresoola peale puhastuma 12-24 tunniks. Esita enda taotlus kristalide puhastamiseks. Meresoola ei talu hematiit, lasuriit, malahhiit, opaal, püriit, seega neid kristalle ei saa sa puhastada meresoolaga.

TEISED KRISTALLID

Kõikide kristallide energia ei sobi teiste kristallide puhastamiseks. Väga headeks teiste kristallide puhastajateks on karneool, küaniit, mäekristall, seleniit, tsitriin. Aseta enda puhastamist vajavad kristallid puhastaja kristalli peale või ümber ja lase neil seal mõnda aega seista. Samuti võid hoida puhastamist vajavad ja puhastaja kristalli ühes kotikeses või karbis. Kuid hiljem ära unusta puhastada ka puhastaja kristalli ennast. Jällegi ära unusta esitada oma taotlust kristallide puhastamiseks.


Puhastada ja laadida tuleks enda kristalle ja ehteid vastavalt sellele kui tihti sa neid kasutad. Tavaliselt peaks oma ehteid ja kristalle puhastama vähemalt kord kuus, pidevalt kasutuses olevaid kristalle ja ehteid oleks aga vaja puhastada ja laadida tihemini. Kui kasutad oma kristalli mingi ülesande täitmisel, ta on sul millelegi programmeeritud, siis oleks soovitav teda puhastada iga päev. Ning kristalle, mida kasutad tervendamisel on soovitab puhastada peale igat kristalliseantsi. Puhasta ka oma ehteid ja kristalli kindlasti kui tunned, et tema vägi hakkab kaduma või taanduma.

Share: