Labradoriit

Labradoriit

Labradoriit võib olla sinakas, rohekas-sinine, tumehall, punakas või kuldkollane. Oma nime on kivi saanud enda esmase leiukoha järgi Labrodari poolsaarel Põhja-Ameerikas. Kivile omapäraseks tunnuseks on see, et päikesevalguse käes võib kivil näha vikerkaare värvide mängu, valgus peegeldub kivi pinnalt. Oma tugevale energiale on kivi sobilik just meestele, kuid samas sobib ta ka naistele kandmiseks. Kivi on laialt levinud ja suuremad leiukohad on Venemaal, Kanadas, Skandivaavias.

Labradoriit on hea müstiline mõtluskivi ja vägev kaitsekivi, tõstab meie teadlikkust, aitab meil leida enda kohta elus, aitab meil paremini kuulata enda sisehäält, avardab meie vaimset nägemist, stimuleerib meie psühhilisi andeid, suurendab tahtejõudu, kaitseb meid negatiivsete energiate eest, suurendab meie vaimseid võimeid ja arenguid, on hea stressi ja ärevuse korral, surub maha meie hirmud ja ebakindlused, tugevdab meie usku iseendasse. Samuti aitab kivi meil äratada vanu mälestusi, mis on meile olulised meie vaimseks arenguks. Kivi eemaldab meie kehast kõik halvad ja ebasoovitavad energiad, puhastab, kaitseb ja tasakaalustab meie aurat ning takistab energia lekkimist. Labradoriit on ka hea kodukaitsja, ta kaitseb meie kodu kõige ebameeldiva eest. Töötades või õppides aitab kivi meil paremini keskenduda, parandab meie tähelepanuvõimet ning aitab meid pikemat aega järjest väsimatult tegeleda mõttetööga. Üleväsimuse korral aitab ta meid, et suudaksime enda energia taas tasakaalu viia.

Usutakse ja arvatakse, et ladradoriiti leevendab stressi ja ärevushäireid, ravib meie silmade ja aju häireid, reguleerib ainevahetust, alandab vererõhku, leevendab vaevuseid liigesehaiguste, selgrooprobleemide, neerukivide korral.

Kivi tuleb puhastada 1-2 korda kuus voolava sooja vee all ja laadida noorkuu ajal. Hoida tuleb teda kukkumiste eest ja tugeva temperatuuri eest, võivad tekkida praod.

Share:

Jaak Nikolsnon